Proti řasám a sinicím

Nadměrný růst řas ve vodní nádrži vede ke snížení hladiny kyslíku, snížení hodnoty uhličitanů a zvýšení hodnoty pH vody a v důsledku toho k narušení biologické rovnováhy vodního ekosystému.

Prevence tvorby řas a sinic

  • AlgoStopper - při pravidelném používání zabraňuje masivnímu růstu suspenzních řas, vláknitých řas a sinic v jezírku. Využívá aktivního působení huminových sloučenin, kondenzovaného extraktu ječné slámy a dalších přírodních složek. Je ekologicky neutrální a bezpečný pro lidi, rostliny, ryby a další zvířata.
  • PondClarin - přípravek založený na huminových sloučeninách a kondenzovaných extraktech dubové kůry. Způsobuje, že se malé plovoucí látky a řasy spojují do větších shluků, které lze snadno mechanicky odstranit. Udržuje vodu čistou a průhlednou.

Odstraňování řas a sinic

  • AlgoLess - univerzální prostředek proti řasám. Účinně a rychle inhibuje růst zelených řas, jednobuněčných řas a vláknitých řas. Blokováním procesu fotosyntézy a možnosti přijímání živin přípravek inhibuje růst a vede k odumírání různých druhů řas, čímž chrání nádrž před jejich následným rozkvětem. V doporučených dávkách je přípravek bezpečný pro životní prostředí, lidi, rostliny, ryby a další živočichy.
  • AlgoSplit - Odstraňuje i ty nejodolnější vláknité řasy během minut až 24 hodin. Okamžité uvolnění aktivního kyslíku ničí buněčnou strukturu vláknitých řas a rychle je zabíjí. Odumřelé řasy jsou vytlačovány směrem k vodní hladině a lze je snadno odstranit mechanicky, například pomocí podběráku. Zbytky řas se shromažďují ve filtrech nebo klesají na dno nádrže. Přípravek tím, že do vody dodává velké množství kyslíku, podporuje práci prospěšných mikroorganismů odpovědných za rozklad usazenin, odumřelých řas a bahna. Účinně také odstraňuje nepříjemné pachy, zvyšuje okysličení a průhlednost vody.
1 položek celkem

Cena

22532254
122532254
AlgoSplit 5kg
Tip
2 253 Kč

Odstraňuje i nejvíce odolné vláknité řasy během několika minut až 24 hodin.

HY04