Proti řasám a sinicím

Nadměrný růst řas ve vodní nádrži vede ke snížení hladiny kyslíku, snížení hodnoty uhličitanů a zvýšení hodnoty pH vody a v důsledku toho k narušení biologické rovnováhy vodního ekosystému.

Prevence tvorby řas a sinic

  • AlgoStopper - při pravidelném používání zabraňuje masivnímu růstu suspenzních řas, vláknitých řas a sinic v jezírku. Využívá aktivního působení huminových sloučenin, kondenzovaného extraktu ječné slámy a dalších přírodních složek. Je ekologicky neutrální a bezpečný pro lidi, rostliny, ryby a další zvířata.
  • PondClarin - přípravek založený na huminových sloučeninách a kondenzovaných extraktech dubové kůry. Způsobuje, že se malé plovoucí látky a řasy spojují do větších shluků, které lze snadno mechanicky odstranit. Udržuje vodu čistou a průhlednou.

Odstraňování řas a sinic

  • AlgoLess - univerzální prostředek proti řasám. Účinně a rychle inhibuje růst zelených řas, jednobuněčných řas a vláknitých řas. Blokováním procesu fotosyntézy a možnosti přijímání živin přípravek inhibuje růst a vede k odumírání různých druhů řas, čímž chrání nádrž před jejich následným rozkvětem. V doporučených dávkách je přípravek bezpečný pro životní prostředí, lidi, rostliny, ryby a další živočichy.
  • AlgoSplit - Odstraňuje i ty nejodolnější vláknité řasy během minut až 24 hodin. Okamžité uvolnění aktivního kyslíku ničí buněčnou strukturu vláknitých řas a rychle je zabíjí. Odumřelé řasy jsou vytlačovány směrem k vodní hladině a lze je snadno odstranit mechanicky, například pomocí podběráku. Zbytky řas se shromažďují ve filtrech nebo klesají na dno nádrže. Přípravek tím, že do vody dodává velké množství kyslíku, podporuje práci prospěšných mikroorganismů odpovědných za rozklad usazenin, odumřelých řas a bahna. Účinně také odstraňuje nepříjemné pachy, zvyšuje okysličení a průhlednost vody.
  • CyanoStopper - revoluční přípravek pro prevenci a kontrolu výkvětů sinic ve všech typech vodních nádrží. Selektivně bojuje se sinicemi a během pár dnů po aplikaci odbourává toxiny sinic ve vodě. CyanoStopper využívá přecitlivělosti sinic na atomární kyslík a je zcela bezpečný pro uživatele vod a další vodní organismy. Zlepšuje rekreační, užitné a ekonomické hodnoty vodních nádrží, zvyšuje v nich okysličení a zintenzivňuje přirozené procesy samočištění vody.
4 položek celkem

Cena

21043342
121043342
PondClarin 5l
Tip
2 104 Kč

Přírodní a bezpečný flokulant. Díky němu se jemné suspenze a řasy plovoucí ve vodě spojují do vloček, které lze snadno mechanicky odstranit

HY15
AlgoSplit 5kg
Tip
2 253 Kč

Odstraňuje i nejvíce odolné vláknité řasy během několika minut až 24 hodin.

HY04
CyanoStopper 10 kg
Tip
3 046 Kč

Přípravek snižující rozkvět sinic v jezerech, zásobních nádržích, chovných rybnících a koupacích jezírkách.

CSTOP10
AlgoLess 5l
Tip
3 342 Kč

Univerzální přípravek proti řasám, který rychle a efektivně zabraňuje vývoji zelených, jednobuněčných a vláknitých řas.

HY13