Stabilizace parametrů vody

Stabilní parametry vody přispívají k udržení biologické rovnováhy ekosystému, díky čemuž je možné aktivovat přirozený samočistící mechanismus vodních nádrží.

  • EcoGerm Ponds - bakteriální přípravek obsahující vybrané kmeny bakterií s různými způsoby účinku a také práškový extrakt ječné slámy. Snižuje množství živin ve vodě, omezuje růst řas a sinic, zvyšuje průhlednost vody. Kromě toho odstraňuje nepříjemné pachy a snižuje hladinu sloučenin dusíku a fosforu. Výrazně snižuje množství dnových sedimentů a zanášení v zahradních jezírkách, zásobních nádržích a domácích jezírkách. Zlepšuje odolnost ryb a prodlužuje jejich životnost. Ovlivňuje udržování mikrobiologické rovnováhy vodních ekosystémů.
  • PondStarter - ekologický produkt na bázi kondenzovaných výtažků z mořských řas. Jemně odstraňuje z vody chlór, chloraminy a těžké kovy. Voda z vodovodu určená k napouštění domácích jezírek, koupacích jezírek a dalších vodních nádrží je díky tomu zbavena toxických látek a neohrožuje rostliny, ryby a živočichy. PondStarter chrání sliznici ryb a doporučuje se po použití léčivých přípravků ve vodní nádrži.
  • PondStabil - přípravek přírodního původu, ovlivňující uhličitanovou tvrdost vody ve vodních nádržích, rybnících a koupacích jezírkách. Zvyšuje hodnotu KH vody v jezírku, udržuje požadovanou úroveň pH a udržuje správné parametry. Poskytuje optimální podmínky pro rozvoj prospěšných mikroorganismů.